Rama shpall 13 shkurtin ditë zie kombëtare për viktimat e tragjedisë së tërmetit në Turqi-Siri

Rama shpall 13 shkurtin ditë zie kombëtare për viktimat e

Qeveria Shqiptare ka vendosur që e hëna, 13 shkurt, do të jetë DITË ZIE KOMBËTARE në shenjë dhimbjeje e lutjeje për viktimat e tragjedisë së madhe të tërmetit në kufirin turko-sirian, si edhe në shenjë solidariteti me Turqinë mike, e cila na u gjend pranë kur një fatkeqësi e ngjashme goditi Shqipërinë pak kohë më parë.

Lajmin e bëri të ditur kryeministri Edi Rama në rrjetin e tij social Facebook.  

"Ulja e flamurit kombëtar në gjysmë shtize dhe ndezja e një qiriri nga çdonjëri sipas dëshirës e mundësisë, do të jenë shenjat kuptimplota të një të hëne të shenjuar prej dhimbjes njerëzore e solidaritetit popullor që i kapërcejnë kufijtë tanë", thuhet në njoftim.

EMISIONET