Cilat shenja të horoskopit i duan festat e fundvitit, dhe cilat i "urrejnë"?

Cilat shenja të horoskopit i duan festat e fundvitit, dhe cilat i

Jemi një frymë larg nga festat e fundvitit dhe e vërteta është se jo të gjithë ndjejnë të njëjtin gëzim për festat.

Secili person, secila shenjë e horoskopit ka besimet e veta dhe më poshtë do të shihni se cilat janë shenjat e zodiakut që i duan Krishtlindjet dhe e ndjejnë më shumë frymën e festave.

Shikoni më poshtë listën e të gjitha shenjave duke filluar nga ajo që i do më shumë, duke kaluar tek ajo që i urren.

1.Gaforrja

Gaforrja fillon të këndojë  këngët e Krishtlindjeve, që nga nëntori dhe është shenja e parë nga miqtë tuaj që dekoron pemën e festave të fundvitit.

2.Demi

Demi merr malet për të gjetur borë e për të bërë njeriun prej dëbore.

3. Luani

Luanët i adhurojnë festat, sepse i duan shumë fëmijët. Gjithmonë ata blejnë dhurata për të lumturuar fëmijët.

4. Virgjëresha

Këta persona i dashurojnë Krishtlindje. Blejnë dhurata, drita dhe zbukurime.

5. Ujori

Ujori i do Krishtlindjet sepse i do dhuratat! Atij i pëlqen të kërkojë dhuratat ideale për njerëzit e tij.

6. Peshqit

Arsyeja pse i pëlqejnë festat, janë bakllavaja dhe gjeli i detit.

7. Peshorja

Peshorja është një shenjë shumë romantike dhe si shenjë romantike i pëlqen shumë festat.

8. Akrepi

Akrepi do të mërzitet me ju nëse këndoni këngët e Krishtlindjeve nga nëntori, por me afrimin e ditëve të Krishtlindjeve ai do të ndjejë gjithnjë e më shumë frymën e festave.

9. Dashi

Kur ishin fëmijë i donin festat por me kalimin e viteve ky gëzim është zbehur.

10. Bricjapi

Krishtlindjet e Bricjapit nuk dallohen nga pjesa tjetër e vitit, jo sepse janë melankolikë në festa por sepse kështu janë si njerëz.

11. Shigjetari

Ata nuk do ta kuptojnë kurrë dashurinë e të tjerëve për Krishtlindje.

12. Binjakët

Janë aq të zënë sa që nuk gjejnë kohë për festa.

EMISIONET