VIDEO/ Tërmeti në Turqi, i riu futet live në Instagram nën rrënoja për të treguar ku ishte

VIDEO/ Tërmeti në Turqi, i riu futet live në Instagram nën

Një i ri në Turqi ka arritur të shpëtojë nga rrënojat e tërmetit vetëm përmes një videolive që kishte hapur.

I riu përdori videolivin në Instagram për ti treguar ekipit të shpëtimit se ku ndodhej.

Tërmeti i së hënës në kufirin mes Turqisë dhe Sirisë është konsideruar si ndër më vdekjeprurësit në 100 vite duke vrarë mbi 1600 persona e duke plagosur mbi 5300 të tjerë.

Dhjetëra lagje janë kthyer në gërmadha në të dy shtetet ndërsa besohet se ka një munër të konsiderueshëm personash në rrënoja.

EMISIONET