Turqi/ Momenti kur ekipi televiziv ikën nga transmetimi i drejtpërdrejtë ndërsa godet tërmeti i dytë (Video)

Turqi/ Momenti kur ekipi televiziv ikën nga transmetimi i

Turqia tha se 2,316 njerëz janë vrarë dhe 13,293 janë plagosur në tërmetin shkatërrues.

Shërbimet e emergjencave shtuan se 7,340 njerëz ishin shpëtuar deri më tani. Përditësimi e çon numrin total të viktimave në 3,613, sipas AFP.

Momentet e tërmetit kanë qenë të vështira si për banorët dhe për profesionistët të cilët po transmetonin ato momente tmerri përmes televizionit. 

Një video e publikuar nga BBC tregon momentin kur një ekip televizioni ia mbath në panik teksa një ndërtesë shembet në Malatya të Turqisë, ndërsa po transmetoheshin drejtpërdrejt.

EMISIONET