Një ushtar i vrarë dhe 2 të plagosur në një sulm terrorist në Pakistanin veriperëndimor

Një ushtar i vrarë dhe 2 të plagosur në një sulm

Një ushtar i korpusit kufitar u vra dhe të paktën dy të tjerë u plagosën kur një bombë shpërtheu në provincën veriperëndimore të Pakistanit Khyber Pakhtunkhwa, tha policia.

Incidenti ndodhi kur militantë të panjohur hapën zjarr ndaj një automjeti të trupave paraushtarake Kufitare (FC) në distriktin Khyber të provincës, thanë zyrtarët e policisë.

Automjeti i forcave të sigurisë ishte në një patrullë rutinë në zonë kur u sulmua, thanë zyrtarët, duke shtuar se personeli i plagosur i FC është transportuar në një spital aty pranë.

Policia dhe forcat e sigurisë kanë rrethuar zonën dhe kanë nisur një operacion kërkimi për kapjen e autorëve.

Asnjë grup apo individ nuk ka marrë përgjegjësinë për sulmin.

EMISIONET