Mjeku tregon përvojën e frikshme me pacientin: Mendova se kishte vdekur, kur u zgjua tha se kishte takuar djallin në ferr

Mjeku tregon përvojën e frikshme me pacientin: Mendova se kishte

Një mjek pati një përvojë të pabesueshme dhe vetcm pas vitesh vendosi ta ndajë atë në TikTok.

Ka shumë njerëz që kanë një përvojë afër vdekjes dhe besojnë se kanë parë një lloj jete të përtejme apo edhe vetë parajsën.

Kur dikush është afër largimit nga trupi i tij i vdekshëm, por jo plotësisht i vdekur, ata shpesh kanë përshkrime të gjalla të asaj që mund të na presë në anën tjetër.

Edhe pse shkencëtarët kanë deklaruar se në të vërtetë nuk ka asnjë shans për një jetë të përtejme, numri i njerëzve që kanë përjetuar diçka është mjaft i madh.

Disa njerëz thonë se kur jeta e tyre ishte më e rrezikuar se kurrë, dëgjuan zëra që u thoshin se nuk ishte koha e tyre, ndërsa të tjerë gjithashtu kanë shkruar përvojat e tyre për t'u siguruar që asgjë nga këto nuk u ka shpëtuar.

Megjithatë, një burrë që u shpall i vdekur nga mjeku i tij pasi u godit me thikë thotë se në vend që të shihte një dritë të ndritshme dhe një ndjenjë dashamirëse ai pa vetë ferrin dhe takoi djallin.

Mjeku tregoi se kishte hasur një të ri në fillim të të 20-ave, i cili ishte goditur me thikë në zemër pasi ishte përfshirë në një marrëveshje droge që kishte shkuar keq.

Duke mos dashur ta linin burrin të vdiste, stafi mjekësor e çoi viktimën në operacion, e mbajti atë që të mos humbiste shumë gjak dhe e trajtoi plagën në zemër.

Mjeku kujtoi se burri u zgjua katër orë më vonë dhe po qante, duke pretenduar se ai " kishte zbritur drejt e në ferr dhe shikonte drejt e në sytë e djallit".

"Djali tha se mund t'i shihte mjekët që punonin për t'i shpëtuar jetën dhe duke mos u lutur kurrë më parë, ai bëri një përpjekje, ku një engjëll e tërhoqi atë nga ferri," tha mjeku.

Duke kujtuar se sa i kthjellët ishte njeriu, doktori tha: “Ishte përvoja më e mahnitshme sepse ishte e ligjshme, dua të them që askush nuk krijon një përvojë të tillë. Për herë të fundit që dëgjova, ai ndryshoi plotësisht jetën e tij, ia kushtoi jetën zotit dhe madje edhe sot... shikimi në sy kur u zgjua, tmerri, jam absolutisht i bindur se ai takoi djallin."

Për ata që mendojnë se do të donin ta shihnin ferrin në jetën reale, ekziston një gropë në Turkmenistan e quajtur "Portat e Ferrit" që digjet për më shumë se 50 vjet .

EMISIONET