13 tërmete në pak minuta nxjerrin banorët të tmerruar në SHBA

13 tërmete në pak minuta nxjerrin banorët të tmerruar

13 lëkundje sizmike në pak minuta janë regjistruar në Kaliforni sipas Shërbimit Gjeologjik të Shteteve të Bashkuara.

Tërmeti i parë u regjistrua pak pas mesnatës në veriperëndimin e El Centro, një qytet në rajonin kufitar jugor dhe kishte një magnitudë 4.8 Rihter.

Zona u godit me një pasgoditje 4.5 vetëm gjashtë minuta më vonë, e cila u pasua më pas nga një seri lëkundjesh më të vogla, me origjinë në perëndim të Detit Salton.

Tërmetet kanë shkaktuar panik te banorët, një pjesë e të cilëve zgjodhi të kalojë natën jashtë.

EMISIONET