Vlora nuk gjen qetësi, tymi i zi i gomave mbulon qytetin një ditë pas hapjes së sezonit

Vendgrumbullimi i mbetjeve inerte dhe mbeturinave në Jalli të Nartës është përfshirë sërish mbrëmjen e kësaj të premteje nga zjarri.

Goma automjetesh po digjen në flakë për të dytën herë brenda muajit. Dyshohet për zjarrvënie të qëllimshme.

Ndërkohë ata që vuajnë janë qytetarët pasi tymi i zi ka mbuluar qytetin.

Kujtojmë se Vlora vetëm një ditë më parë çeli zyrtarisht sezonin turistik.

EMISIONET