“Urime për fitoren Zoti President”, Rama shpreh mbështetjen për Erdogan pas triumfit në zgjedhje

“Urime për fitoren Zoti President”, Rama shpreh

Kryeministri i vendit Edi Rama ka shprehur urimin e tij për Presidentin turk Erdogan pas fitores në zgjedhjet presidenciale.

Përmes një postimi në rrjetet sociale Rama ka shprehur mesazhin e tij të urimit në shqip dhe në turqisht.

Urime për fitoren Zoti President. Zaferiniz için tebrikler Sayın Başkan”, shkroi Rama në Facebook.

EMISIONET