Tiranë, zjarr në parkingun e kullës "Down Town" te rruga e Elbasanit. Shikoni VIDEO-n

Parkingu i kullës në ndërtim "Down Town" te Rruga e Elbasant në kryeqytet u përfshi nga flakët mbrëmjen e sotme. Forcat zjarrfikëse ndodhen në vendngjarje.

Nga informacionet e para mësohet se një mjet ka shpërthyer në parking nga një defekt teknik.

"Më datë 27.01.2023, rreth orës 22:00, në një automjet në parkingun e një qendër tregtare, në bulevardin "Bajram Curri", ka rënë zjarr. Në vendngjarje ndodhen shërbimet e Policisë dhe shërbimet e zjarrfikëses, të cilat po punojnë për fikjen e zjarrit" njoftoi policia.

Grupi hetimor po punon për zbardhjen e plotë të rrethanave të ngjarjes.

Tiranë, zjarr në parkingun e kullës "Down Town" te
Foto nga vendi i ngjarjes
Tiranë, zjarr në parkingun e kullës "Down Town" te
Foto nga vendi i ngjarjes
Tiranë, zjarr në parkingun e kullës "Down Town" te
Foto nga vendi i ngjarjes

tirane zjarr te kulla

EMISIONET