SPAK lëshon urdhër-arreste për ish-kryebashkiakun Vangjush Dako dhe 9 ish-zyrtarë të Bashkisë Durrës

SPAK ka kryer sot një operacion në qytetin e Durrësit.

Burime për Ora News bëjnë me dije se janë lëshuar disa urdhër-arreste për 9 ish-zyrtarë të Bashkisë të dyshuar për falsifikim dokumentesh dhe shpërdorim detyre.

Urdhër-arrest është lëshuar dhe për ish-kryebashkiakun Vangjush Dako i cili tashmë është ekzekutuar dhe ish-kryebashkiaku është arrestuar.

EMISIONET