Parashikimi i motit, Gjoni: Java nis me diell, por të mërkurën...

Për këtë të hënë vendi ynë do të ndikohet nga kushte atmosferike relativisht të paqëndrueshme si pasojë e masave ajrore të lagështa dhe origjinë jugperëndimore.

Në një intervistë në studion e lajme në "Ora News", Anira Gjoni nga IGJEUM bëri me dije se java nis me mot të qëndrueshëm, me diell e pa shi ndërsa të mërkurën rikthehen reshjet.

"Java nis me mot te qendrueshem, me diell, pa shi. ndërsa të mërkurën pritet të rikthehen reshjet e shiut në vend", tha Gjoni.

Era do të fryjë intensive me drejtim juglindje – veriperëndim me shpejtësi mesatare 1-7m/s,duke bërë që valëzimi në dete të jetë  i forcës 1ballë.

Temperaturat parashikohen:

Parashikimi i motit, Gjoni: Java nis me diell, por të mërkurën...

lili saraçi anira gjoni igjeum

EMISIONET