Parashikimi i motit, ja sa pritet të jenë temperaturat këtë të mërkurë

Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bëri të ditur se për ditën e mërkure vendi ynë do të ndikohet nga kushte atmosferike relativisht të paqëndrueshme.

Moti parashikohet me kthjellime dhe alternime vranësirash, ndërsa nga orët e mesditës deri ato të pasdites shtim vranësirash mesatare deri të dendura dhe kryesisht në relievet kodrinore-malore në lindje.

Reshje shiu në orët e mesditës dhe pasdites me intensitet te ulet.Hera-herës reshje shiu në formën e shtrëngatave përgjatë relieveve malore të vendit.

Era do të fryjë me drejtim jugperëndim – veriperëndim me shpejtësi mesatare  1-6 m/sek, ndërsa përgjatë bregdetit fiton shpejtësi 6-8m/s. Valëzimi në dete do të jetë i forcës 1 ballë.

Temperaturat parashikohen:

Parashikimi i motit, ja sa pritet të jenë temperaturat këtë

EMISIONET