PANIK NË AJËR/ Tentoi vetvrasjen në bord, Avioni Lion-Stamboll bën ulje të detyruar në Rinas

Rreth orës 14:30, në aeroportin “Nënë Tereza”, ka bërë ulje të detyruar, avioni i linjës “Lion-Stamboll”, me të cilin udhëtonte shtetasi afgan M. N., 40 vjeç, pasi ky shtetas ka dëmtuar damarët e dorës me brisk (mjet rroje), gjatë fluturimit me avion.

40-vjeçari është transportuar në spital, ku po merr ndihmë mjekësore dhe aktualisht është në gjendje kritike për jetën.

PANIK NË AJËR/ Tentoi vetvrasjen në bord, Avioni Lion-Stamboll

EMISIONET