PAMJE/ Ndodh në Tiranë, hajduti vjedh makinën me karrotrec në mes të ditës

Një 38-vjeçar është arrestuar nga policia e Tiranës për vjedhjen e një automjeti dhe një motomjeti.

Në pranga ra shtetasi E. B, banues në Tiranë. Gjithashtu, nisi procedimi në gjendje të lirë për shtetasin F. S., 36 vjeç, banues në Tiranë.

Shtetasi E. B. dyshohet se është autor i dy vjedhjeve të ndodhura gjatë javës së fundit.

Konkretisht më datë 27 prill 2023, në rrugën "Hoxha Tahsim", dyshohet se ka vjedhur me një karrotrec, automjetin e shtetases T. N.

Ndërsa më datë 3 maj 2023, në rrugën "28 Nëntori", dyshohet se ka vjedhur motomjetin e shtetasit A. H., të cilin më pas ia ka shitur shtetasit F. S. 

Në cilësinë e provës materiale u sekuestruan automjeti i vjedhur dhe motomjeti i vjedhur, si dhe një aparat celular.

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Tiranë, për veprime të mëtejshme.

arrestim tirane hajdut mjetesh karrotrec

EMISIONET