Kjo është e reja shqiptare që u vra nga ish i dashuri në Itali, mesazhi prekës i të atit: Bija ime, shpirti yt qoftë i xhenetit!

Kjo është e reja shqiptare që u vra nga ish i dashuri në

Kjo është Danjela Neza, 28-vjeçarja shqiptare që u vra me armë zjarri nga ish i dashuri i saj afrikan në Savona të Italisë.

Lajmin e ka njoftuar i ati në facebook, Shaqir Neza.

"Te dashur miq, shoke e dashamires sot u nda nga jeta vajza ime Danjela Neza ,28 vjece.

Bija ime shpirti yt qofte i xhenetit. Duke qene se ndodhet ne Itali nuk e dime sa mund te vonoje dhe si rrjedhoje nuk mund tju leme nje date varrimi".

Ky mesa duket ishte fundi i një lidhjeje, që pasoi me një sherr mes tyre dhe më pas 27-vjeçari nga Guinea Safayou Soë mori armën dhe e qëlloi pas koke, duke i shkaktuar vdekjen në vend.

Ngjarja ka ndodhur rreth orës 2 të kësaj të shtune. Autori i vrasjes njoftoi vetë policinë duke rrëfyer krimin në sheshin Nazioni.

27-vjeçari, me histori të pastër, i rregullt në territorin italian, ishte punëtor në kuzhinën e një restoranti në Darsena.

Kjo është e reja shqiptare që u vra nga ish i dashuri në

Arma e vrasjes, një pistoletë, gjysmë automatike e kalibrit 22, u gjet në afërsi të vendit të krimit.

Dy gëzhoja u gjetën në tokë së bashku me praninë e të shtënave të tjera që do të ishin qëlluar.

Ndaj po vijojnë hetimet nga grupi celular për të kuptuar origjinën e armës, duke kryer edhe hetime nga pikëpamja teknike.

Nuk kishte pasur episode të mëparshme dhune mes të riut  dhe viktimës dhe asnjë paralajmërim që mund të çonte në një ngjarje të këtij lloji.

Gruaja që jetonte në Savona dhe punonte në sektorin e kateringut, në të njëjtin vend me vrasësin, kishte pasur krime të mëparshme kundër pronës dhe trafikut të drogës.

Kjo është e reja shqiptare që u vra nga ish i dashuri në

Ajo gjithashtu ishte paralajmëruar nga Kuestori për ngjarje kundër një personi tjetër.

Fjalët e ashpra nga gruaja dyshohet se kanë ndezur zemërimin e ish-të dashurit të saj me të cilin sapo i kishte dhënë fund një lidhjeje romantike, duke çuar në nxjerrjen e armës nga bagazhi i makinës dhe të shtënat që ishin fatale.

itali vritet shqiptarja

EMISIONET