Keni bërë plane për këtë fundjavë? Njihuni më parë me parashikimin e motit për sot

Keni bërë plane për këtë fundjavë? Njihuni më

Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bëri të ditur se për ditën e shtunë vendi ynë do të ndikohet nga kushte atmosferike relativisht të paqëndrueshme.

Moti parashikohet me vranësira mesatare e të dendura si dhe alternime kthjellimesh kryesisht në zonën qendrore.

Në zonën e veriperëndimit reshje shiu me intensitet të ulët e hera- herës mesatar në formë shtrëngatash afatshkurtra shoqëruar me shkarkesa elektrike.

Në zonën e jugut reshje shiu me intensitet të ulët lokalisht mesatar në formën e shtrëngatave tepër afatshkurtra. Mjegullinë për shkak të reshjeve.

Era do të fryjë intensive me drejtim jug – juglindje me shpejtesi mesatare 2-10m/sek, ndërsa përgjatë vijës bregdetare dhe lugina erë intensive e problematike me shpejtësi 13-23m/sek. Valëzimi në dete i forcës 3-4 ballë.

Temperaturat parashikohen:

Keni bërë plane për këtë fundjavë? Njihuni më

/ATSH/

EMISIONET