Kapriçot e motit, dita nis me mot të kthjellët, por ja çfarë rezervon mesdita

Kapriçot e motit, dita nis me mot të kthjellët, por ja

Dita e sotme nis me mot të kthjellët por pas mesditës priten reshje shiu.

Pjesa e dytë e ditës do të sjellë vranësira të shoqëruar me shira të dobët dhe lokal në pjesën më të madhe të vendit, duke përjashtuar zonat bregdetare ku vranësirat bëhen të dukshme por nuk priten reshje.

Temperaturat e ajrit do të mbeten konstante në mëngjes por do të rriten lehtë në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 10°C deri në 28°C.

Era do fryjë mesatarisht me shpejtësi 40 km/h nga drejtimi veriperëndimor krijuar në brigjet det dallgëzim mbi 3 ballë.

EMISIONET