I kërkuar nga Italia për trafik droge, 36-vjeçari vetëdorëzohet në policinë e Tiranës

I kërkuar nga Italia për trafik droge, 36-vjeçari

Një 36-vjeçar i kërkuar nga Italia për trafik drogë është vetëdorëzuar në policinë e Tiranës.


Siç bën me dije policia, në Komisariatin e Policisë Nr. 2 është vetëdorëzuar shtetasi R.(L). P., 36 vjeç, banues në Yzberisht, Tiranë, i cili ishte shpallur në kërkim ndërkombëtar, pasi autoritetet gjyqësore italiane kanë lëshuar ndaj tij, urdhër arrestin për veprat penale "Organizatë kriminale" dhe "Trafikimi i narkotikëve". 

Në bashkëpunim me Interpol Tirana vijojnë procedurat për ekstradimin e tij.

itali arrestim trafik droge tirane

EMISIONET