Humbi zgjedhjet për kreun e PD/ Shehaj: Mirënjohës që më besuat për të sjellë një frymë të re në politikë

Humbi zgjedhjet për kreun e PD/ Shehaj: Mirënjohës që

Ish-kandidati për kreun e PD, ka reaguar pasi humbi zgjedhjet e ditës së djeshme, ku për herë të tretë kryetar i kësaj force politike, u zgjodh, Lulzim Basha.

Në një postim që ka bërë në rrjetet sociale, Shehaj ka falënderuar të gjithë demokratët që e kanë votuar, teksa kanë shprehur edhe mirënjohje ndaj tyre.

"Ju falenderoj me gjithë zemër të gjithë ju demokratëve që më votuat. Ju jam mirënjohës juve dhe gjithë qytetarëve që më besuan dhe më mbështetën për të sjellë një frymë dhe qasje të re në politikë. Ndihem pafund mirënjohës ndaj vëzhguesve dhe ekipit që punoi me mua këto tre javë. Më ndiqni sot në Opinion, 22.00!"- tha ai. 

Agron Shehaj ishte në garë përballë Lulzim Bashës, Fatbardh Kadilli dhe Edit Harxhi. Shehaj në zgjedhje mori rreth 6 mijë vota.

 

 

EMISIONET