Gjokutaj: Ju pushtetarë e politikanë lexojeni Dom Gjergjin që flet për shkatërrimin e fshatit shqiptar

Gjokutaj: Ju pushtetarë e politikanë lexojeni Dom Gjergjin që

Avokati Genc Gjokutaj shkruan në Facebook se duhet lexuar Dom Gjergj Meta i cili flet për shkatërrimin e fshatit shqiptar sot.

Ai shton se fjalët e të dërguarit të Zotit akuzojnë fort dhe godasin me forcën e se vërtetës dhe thekson se Dom Gjergjin duhet lexuar nga të gjithe pushtetarët e politikanët.

Gjokutaj: Lexojeni Dom Gjergjin! Sa bukur, realisht dhe dhimbshem e shpjegon shkaterrimin e fshatit shqiptar sot! Aq sa denesa dhe lotet e kane penguar disa here gjate meshes ku besimtaret po pakesohen cdo dite! Prej debimit qe shkakton pushteti dhe politika e mbrapshte!

E di qe disa i besojne politikes dhe i sherbejne pushtetit dhe jo Dom Gjergjit e Zotit! Por fjalet e te derguarit te Zotit akuzojne fort dhe godasin me forcen e se vertetes! Lexojeni Dom Gjergjin te gjithe edhe ju pushtetare e politikane qe nuk ju vijne per mbare fjalet e tij! E ne rast se nuk ju pelqen rrefimi i tij te pakten ulni koken dhe kini respekt! Se paku per emrin dhe rroben qe i kane besuar! Qofsh i bekuar Dom Gjergj! Qofte i levduar Jezu Krishti! Amen!

EMISIONET