EKSKLUZIVE/ I maskuar dhe me kapuç në kokë, makina në Shkodër vidhet për 7 sekonda

Ora News ka siguruar pamjet ekskluzive kur një makinë tip Fiat Punto me targë AB 149 BT është vjedhur në Baçallak pranë një servisi.

Sipas pamjeve filmike një person me kapuç në kohë i maskuar dhe në dorë mban një çantë afrohet pranë makinës lë çantën në tokë dhe futët brenda.

Pas sekonda më pas ai del nga makina merr çantën e futet brenda ndez mjetin dhe ikën.

Nga hetimet dyshohet që çelësi i makinës Fiat ishte në kuadër.

Policia po verifikon kamerat e rrugës së Baçallëkut për të parë drejtimin e lëvizjes së makinës.

Po ashtu në fokus të kontrolleve janë edhe disa pika servisesh pasi ka dyshime për çmontim të disa pjesëve. 

EMISIONET