Akuza e fortë e Berishës: Basha 80 % pronar i një kompanie bastesh në Qipro nën emrin e gruas

Sali Berisha ka lëshuar një akuzë të fortë ndaj Lulzim Bashës kur tha se  Qeveria e ndërmori aksionin e mbylljes së lojërave të fatit për Lulzim Bashën, pasi bastet i kaluan një kompanie në Qipro që është 80% në pronësi të gruas së kreut të PD.

Dy javë më parë dy miqtë e mi do më tregonin. Kur ndodhi vrasja në bllok, Edi Rama vendosi ndalimin e basteve. Po te kujt ishin bastet? Bastet ishin të Lul Bravës. Ky i dërgon të dërguarin e vet special, dushanin në Prishtinë dhe i thotë hajde vrap e më zgjidh problemin. Ua ka thënë Edi Rama direkt dy persona. Ai u thotë se në Qipro 80% pronar i kompanisë ishte Lul Brava nën emrin e të shoqes. E kuptoni se ku kemi qenë ne dhe kush na ka drejtuar", tha Berisha.

EMISIONET