2 mijë euro për t’i lehtësuar nga akuzat, GJKKO lë në burg ish-oficerin e Antidrogës Sokol Canameti

2 mijë euro për t’i lehtësuar nga akuzat, GJKKO lë

Gjykata e Posaçme i cakton masën arrest me burg ish-oficerit të antidrogës Sokol Canameti.

Masa i është komunikuar në ambientet e spitalit pasi ish-oficeri i policisë ka shfaqur probleme shëndetësore.

Ai akuzohet nga SPAK se ka kërkuar rryshfet 2000 euro, në këmbim të lehtësimit të pozitave ligjore të një të arrestuari për prodhim dhe shitje narkotikësh në tetor të vitit 2022.

policia sokol canameti gjkko

EMISIONET