Plas sherri! Bleona: Ti qenke idiot, kërko falje. Mos u merr me prindërit e mi fare, thuaj më fal tani! Roberti: Në Amerikë nuk çohet modeli “Qerreti”

Plas sherri! Bleona: Ti qenke idiot, kërko falje. Mos u merr me

Një debat i ndezur ka qenë në emisionin “Love Story” në Tv Klan mes dy opinionistëve Bleona Qerreti dhe Robert Aliaj.

E gjitha nisi kur Roberti tha se ai e kishte krijuar një familje, ndryshe nga zonjat që ka përkrah.

Kjo gjë ka revoltuar shumë Bleonën dhe situata mes tyre ka agravuar.

Robert Aliaj: Ky është fakt, femrat interesohen për gjërat dhe meshkujt për personin. Kur vjen puna për të folur për marrëdhënien e dashurisë sepse jam unë ai që mund të jap një ide sepse jam unë ai që ka ndërtuar një familje dhe kam dy zonja që  nuk e kanë arritur këtë gjë.

Bleona Qerreti: E ke gabim, unë kam familjen që 13 vjeç. Po, pra por ti jeton me familjen tënde të babait, jo tëndin dhe ky është modeli më kot që mund t’i japim këtyre vajzave.

Bleona Qerreti: Si mund të rrish ti në një lidhje kur nuk je i lumtur? 

Robert Aliaj: Në Amerikë nuk i çohet modeli “Qerreti” i jetës, të jetosh me familjen në moshën 50 vjeç.  Unë mamin e babin tim do i mbaj deri ditën që të vdes. Nuk ma ndalon ti.

Bleona : Ti qenke komplet idiot, ty s’të paskam njohur fare. Çfarë është kjo idiotësi e madhe?!

...

Bleona Qerreti : Mos u merr me prindërit e mi fare, thuaj më fal tani!

Robert Aliaj: Po flas për familjen në përgjithësi

Bleona Qerreti: Kjo është bullizëm, kush je ti mor zotëri? Ti je këngëtari më i mirë në mes të gjithë piktorëve dhe piktori më i mirë në mes të gjithë këngëtarëve. Mbylle.

....

Ti je mësuar me mentalitetin mos i bjer gomarit që të bie me shkelm. Ky është bullizëm. Ty të lirojnë rrugën të gjithë sepse është mentaliteti mos i bjer me shkelm gomarit. Gomarit duhet me i thy kafkën.  

 

 Bleona Qerreti më pas u largua nga studioja dhe nuk pranoi të kthehej pa kërkuar falje publike Robert Aliaj i cili e bëri.

 

EMISIONET