VIDEO/ United triumfon në transfertën ndaj Aston Villas, vendos McTominay

VIDEO/ United triumfon në transfertën ndaj Aston Villas, vendos

Manchester United merr tri pikë të rëndësishme në transfertën e Aston Villa-s, takim i vlefshëm për javën e 24-ët të Premier League që u mbyll me rezultatin 1-2.

Miqtë zhbllokuan takimin në minutën e 17’]-të, me Hojlund që shënoi pas asitit të dhuruar nga Maguire.

Vendasit barazuan në pjesën e dytë, me Douglas Luiz që gjeti rrugën drejt rrjetës në minutën e 67-të.

4 minuta nga fundi i kohës së rregullt, McTominay riktheu “Djajtë e Kuq” në avantazh si dhe njëkohësisht vulosi këtë sfidë. Manchester United zë vendin e gjashtë me 41 pikë.

EMISIONET