VIDEO/ Gafë e Donnarumas, ndëshkohet me karton të kuq në minutën e 10-të pas një shkelmi në fytyrë ndaj kundërshtarit

VIDEO/ Gafë e Donnarumas, ndëshkohet me karton të kuq në

Xhianluxhi Donaruma u bë protagonist në sfidën mes Lë Havre dhe PSG në kampionatin francez pasi doli me karton të kuq që në minutën e 10’ të sfidës.

Portieri italian kishte dalë nga porta e tij dhe kërkoi të largonte topin, por nuk e arriti topin.

Ai zgjati këmbën e tij dhe goditi me një shkelm në fytyrë kundërshtarin, me arbitrin që nuk nguroi dhe e ndëshkoi menjëherë me një karton të kuq, duke i lënë parizienët me 10 lojtarë.

Shikoni videon:

https://streamin.one/v/8a7a5915

EMISIONET