VIDEO/ Atletico Madrid i falet Morata-s në debutim. Simeone e nis me fitore bindëse

VIDEO/ Atletico Madrid i falet Morata-s në debutim. Simeone e nis me fitore

Cholo Simeone i jep një sinjal të fortë La Ligas me startin më të mirë të mundshëm. Në Madrid fitoi skuadra më e fortë ku Getafe nuk arriti t'i bënte ballë Los Colchoneros që dominoi nga fillimi deri në fund duke e mbyllur sfidën me rezultatin 3-0.

Njeriu kyç i bardhekuqve rezultoi Alvaro Morata. Trajneri argjentinas e aktivizoi që nga minuta e parë dhe sulmuesi spanjoll ia shpërbleu me dy gola që vulosën fatin e ndeshjes.

Fillimisht në pjesën e parë dhe më pas në të 59-ën. 

Ishte Griezman ai që vulosi suksesin e pastër të Atletico Madrid në debutimin e sezonit 2022-2023.

EMISIONET