Shkëndija barazon në Stokholm, kualifikimi mbetet i hapur (Video)

Shkëndija barazon në Stokholm, kualifikimi mbetet i hapur (Video)

Ferhan Hasani dhe John Guidetti vendosin fatet e ndeshjes së parë të raundit të tretë UEFA Conference League, AIK Stokholm-Shkëndija.

Ndeshje që nisi menjëherë me golin e sulmuesit shqiptar, i cili ndezi "Ballistët" të pranishëm në stadium.

Ishte radha e vendasve për te reaguar dhe e bënë menjëherë me sulmuesin me origjinë italiane por pavarësisht sulmeve të vazhdueshme dhe rasteve të krijuara, AIK nuk arriri të shënonte një gol tjetër.

Ndeshja tjetër do të luhet pas një jave në stadiumin e Shkupit ku skuadra tetovare do të kërkojë biletën e fazës play-off.

EMISIONET