Shkaktohet autogol në sfidën Holandë-Austri

Shkaktohet autogol në sfidën Holandë-Austri

Në “Olympiastadion” të Berlinit po luhet ndeshja e xhiros së tretë e Grupit D mes Holandës dhe Austrisë.

Në minutën e 6-të zhbllokohet rezultati, me Austrinë që kalon në avantazh.

Ishte Donyell Malen i cili shkakton autogol në portën e tij.

Më këtë rezultat Austria merr përkohësisht kreun e grupit.

EMISIONET