Premier League/ Arsenali sërish duarbosh, Manchester City shpallet kampion për herë të katërt radhazi

Premier League/ Arsenali sërish duarbosh, Manchester City shpallet kampion

Manchester City është kampion i Premier League për herë të dhjetë në histori dhe për herë të katërt radhazi.

Futbolli elitar anglez vendosi titullin në javën e fundit, atë të 38-të e cila u luajt të diel në orën 17:00.

"Qytetarët" dhe Arsenali ishin në garë deri në 90 minutat e fundit, teksa me "fotofinish" në fund Man. City dhe Pep Guardiola festuan në "Etihad" pasi mposhtën 3-1 West Hamin.

Nga ana tjetër, Mikel Arteta edhe këtë sezon i shkon pranë titullit, por pa mundur ta shijojë, ndalur nga miku i tij, Guardiola.

20 vite ka Arsenal që nuk merr një trofe të Premier League.

EMISIONET