Në Angli nuk kanë dyshime, ja çfarë ndodh në verë me Brojën

Në Angli nuk kanë dyshime, ja çfarë ndodh në

Në fillim dukej si një bekim për Fulham, me londinezët që bënë gjithçka për të siguruar shërbimet e tij, “luftuan” deri në minutat e fundit në merkaton e dimrit, por gjërat nuk shkruan si duhet.

Armando Broja-Fulham lindi si një dashuri me shikim të parë, por po kaq shpejt po përfundon. Sipas prestigjiozes The Telegraph ka shumë pak gjasa që Broja të qëndrojë te Fulham edhe pas përfundimit të këtij sezoni.

Në Angli nuk kanë dyshime, ja çfarë ndodh në

Dy klubet, Chelsea dhe Fulham arritën një marrëveshje në bazën e 4 milionë paund për huazimin e sulmuesit shqiptar, kjo në varësi të minutave që Broja do të aktivizohej, por shpërthimi i pa pritur i Muniz ka bërë që minutat për “bomberin” kuqezi të ishin me pikatore.

Në asnjë sfidë, Broja nuk ka zbritur në fushë si titullar, por është aktivizuar vetëm në 4 raste si zëvendësues. Qëndrimi më i gjatë në fushë ishte kundër Burnley, vetëm 16 minuta.

Broja u aktivizua me përfaqësueses shqiptare në dy miqësoret e muajit mars, ndaj Kilit si zëvendësues, ndërsa ndaj Suedisë zbriti në fushë nga minuta e parë.

The Telegraph shton se palët, Chelsea dhe Fulham, nuk kanë asnjë obligim shtesë në kontratën që firmosën.

Nuk ka thuajse asnjë shans që Fulham të futet në garë për të blerë kartonin e tij në verë, thjesht do tw paguajnë në arkat e Chelsea 4 milionë paund pasi nuk përmbushën kushtet në kontratë.

Në Angli nuk kanë dyshime, ja çfarë ndodh në

Është e qartë që drejtuesit e Chelsea-t do të bëjnë gjithçka që Broja të shitet gjatë verës, kjo për faktin se sulmuesi shqiptar është një prodhim i akademisë dhe çdo milionë që do të marrin nga shitja e tij është fitim i pastër, i domosdoshëm për të përmirësuar bilancet ekonomike.

E qartë është gjithashtu se Chelsea vështirë se arrin në 50 milionë paund, aq sa kërkuan gjatë janarit për kartonin e tij.

EMISIONET