Manchester United bën ofertën joshëse për zbulimin më të madh të Igli Tares

Manchester United bën ofertën joshëse për zbulimin më

Rreth 68 milionë euro duhet të mjaftojnë për të bindur Lazion të lirojë mesfushorin Sergey Milinkovic-Savic.

Manchester United ka gati goditjen e madhe të merkatos së verës pasi dështoi në misionin De Jong. Djajtë e kuq janë rikthyer në garë për mesfushorin e Kombëtares së Serbisë të zbuluar nga Tare 7 vite më parë te Gent ku e mori për vetëm 11 milionë.

Sipas “Daily Telegraph”, United e ka rritur ndjeshëm ofertën oër shtatlartin bardhekaltër që ka një kontratë që e lidh me Lazion deri në vitin 2024. Milinkovic është një nga mesfushorët më të mirë të Serie A me 294 ndeshje dhe 58 gola të shënuar.

 

 

EMISIONET