Man. City fiton duelin e FA Cup, Arsenali dorëzohet (VIDEO)

Man. City fiton duelin e FA Cup, Arsenali dorëzohet (VIDEO)

Goli i Ake në minutën e 64 të ndeshjes vendosi për fatin e skuadrës që kalon më çerekfinalen e FA Cup. Manchester City kundër Arsenal, ndjekësit kundër skuadrës kryesuese në Premier.

Pep Guardiola triumfon ndaj nxënësit Michel Arteta dhe minimalisht fiton një prej shumë dueleve të këtij sezoni me "topçinjtë".

Pas kësaj disfate, Arsenal mund të fokusohet tërësisht në kampionat ku kryeson bindshëm me 5 pikë avantazh pas fazës së parë. 

EMISIONET