Ish-sulmuesi i Empolit humb ndjenjat në fushë dhe ndërron jetë në spital

Ish-sulmuesi i Empolit humb ndjenjat në fushë dhe ndërron

Një lajm i keq nga bota e futbollit në Itali teksa është ndarë nga jeta në moshën 26-vjeçare, Mattia Giani.

Ky i fundit u ndje keq gjatë ndeshjes mes Castelfiorentino dhe Lanciotto e vlefshme për kampionatin e Toskanës.

Giani, i promovuar nga akademia e Empolit, u transportua për në spital, por gjatë ditës së hënë mbërriti lajmi i keq për ndarjen nga jeta të 26-vjeçarit.

Së fundmi, reagoi edhe klubi i Empolit që i dërgoi ngushëllime familjes së lojtarit.

Kujtojmë se ky ishte rasti i dytë i rëndë në Itali pas atij të Ndicka të Romës, ku për fat mbrojtësi u stabilizua dhe është në gjendje të mirë shëndetësore jashtë çdo rreziku për jetën.

EMISIONET