Guardiola: Po luajtëm si ndaj Tottenhamit, e ndjej që do ta fitojmë Premier Leaguen

Guardiola: Po luajtëm si ndaj Tottenhamit, e ndjej që do ta

Trajneri i Manchester City-t, Pep Guardiola ka folur për objektivat e këtij sezoni, ndërsa ka theksuar në prononcimin e bërë së fundmi për mediet se e ndjen që do e fitojnë sërish Premier League-n.

Pas barazimit ndaj Tottenham-it, trajneri thekoi se nëse luajnë si ndaj Liverpool do e fitojnë titullin.

“Ndjenja ime sot është se do ta fitojmë Premier League-n.

Nëse luajmë në nivelin që treguam kundër Liverpool-it dhe Tottenham-it, do të fitojmë përsëri”-u shpreh Pep Guardiola.

EMISIONET