Guardiola “naiv”: Nuk kemi bërë asgjë, jemi ende në vendin e dytë

Guardiola “naiv”: Nuk kemi bërë asgjë, jemi ende

Pep Guardiola flet pas suksesit të rëndësishëm me Arsenalin por ai preferon t’i mbajë djemtë e tij me këmbë në tokë.

“Ishte një ndeshje e rëndësishme, jo vendimtare por e rëndësishme. Luajtëm një futboll të bukur sepse e dinim shumë mirë se si do të sillej kundërshtari në fushë. Ata janë ende në krye. Mund të tingëllojë naive por unë po theksoj se jemi sërish pas tyre. Jemi sërish aty, në vendin e dytë. Më pëlqen kjo pozitë në të cilën ndodhemi sepse gjithçka është në dorën tonë. Do të më pëlqenin 6 pikë në dy ndeshjet që duhet të rikuperojmë por në fund të fundit duhet t’i fitojmë në fushën e lojës”.

Kjo ishte ndeshja e 4 pa fitore për Arsenalin dhe rezultati i 17 rresht pozitiv për skuadrën e Pep Guardiolës.

EMISIONET