Champions League/ Barcelona "shuplakë" Antwerpit të Mujës, City përmbys serbët e Crvenas, PSG fiton ndaj Dortmundit

Champions League/ Barcelona "shuplakë" Antwerpit të

U luajtën sot ndeshjet e pra të grupeve të sezonit të ri në Champions League. Barcelona shkatërroi 5-0 Antëerpin. Për belgët titullar luajti lojtari i kombëtares Shqiptare, Arbnor Muja pa mundur të lërë gjurmë.

Shakthar Donetsk u mund në shtëpi 1-3 nga Porto. Manchester City përmbysi 3-1 serbët e Crvenza Zvezdas. PSG fitoi pastër 2-0 ndaj Dortmundit dhe kryeson "grupin e Ferrit" ku bëjnë pjesë edhe Milani e Newcastle.

Lazio barazoi vetëm në fund me Atletico Madrid 1-1. Feyenordi mposhti 2-0 Celticun

EMISIONET