Vrasja e terroristëve serb në veri, Beogradi shpall të mërkurën ditë zie për t’i nderuar

Vrasja e terroristëve serb në veri, Beogradi shpall të

Qeveria serbe ka shpallur ditë zie 27 shtatorin pas vrasjeve të 4 prej anëtarëve të grupit të agresorëve serbë që sulmuan Policinë e Kosovës në orët e para të mëngjesit të së dielës, ku mbeti i vrarë efektivi Afrim Bunjaku.

Gjatë seancës parlamentare, qeveria e Serbisë kërkoi nga të gjitha mediat dhe organizatorët e eventeve publike që programin e tyre ta përshtatin me ditën e zisë të mërkurën dhe në këtë mënyrë t’i respektojnë viktimat në Kosovë dhe Metohi, shkruan Kurir.

Katër agresorë serb u vranë Banjskë në një kundërsulm të policisë së Kosovës pas vrasjes së rreshterit, Afrim Bunjaku dhe plagosjes së një polici tjetër.

EMISIONET