Pamjet e para nga tërmeti që shkundi Greqinë, dëme të mëdha materiale dhe disa të plagosur

Pamjet e para nga tërmeti që shkundi Greqinë, dëme të

Një tërmet me madhësi 5.8 ka goditur Kretën mëngjesin e sotëm duke shkaktuar dëme të mëdha materiale si dhe dëmtime në njerëz.

Dëmet janë evidentuar në zonën e Arkalochorit por edhe për të gjitha zonat ku ka ndërtesa të vjetra.

Të paktën tre persona janë bllokuar në rrënojat e shtëpive në Arkalochori pas tërmetit të madh që ndodhi në zonë.

Gjithashtu si pasojë e shkëputjes së një masivi shkëmbor i cili ra mbi një makinë kanë mbetur të plagosur personat që ndodheshin brenda, shkruan protothema

 •      
  Pamjet e para nga tërmeti që shkundi Greqinë, dëme të
   
 •      
  Pamjet e para nga tërmeti që shkundi Greqinë, dëme të
   
 •      
  Pamjet e para nga tërmeti që shkundi Greqinë, dëme të
   
 •      
  Pamjet e para nga tërmeti që shkundi Greqinë, dëme të
   
 •      
  Pamjet e para nga tërmeti që shkundi Greqinë, dëme të

EMISIONET