E rëndë në Greqi! Pakistanezi abuzon seksualisht me një 13-vjeçar me autizëm

E rëndë në Greqi! Pakistanezi abuzon seksualisht me një

Një shtetas pakistanez 42-vjeçar akuzohet se ka abuzuar seksualisht me një djalë 13-vjeçar me autizëm.

42-vjeçari është lënë në paraburgim, ndërsa ka kërkuar falje për abuzimin me një person të paaftë për t’i rezistuar një akti seksual dhe gjithashtu për akte seksuale me një të mitur nën moshën 12 vjeç. Para hetuesisë, i akuzuari, sipas informacioneve, ka mohuar atë që i atribuohet.

Rasti është zbardhur pas denoncimit të nënës së fëmijës, e cila ka mobilizuar menjëherë ELAS-in. Policët arrestuan të huajin jashtë shtëpisë së tij në Zefyri.

42-vjeçari dyshohet se e joshi fëmijën në shtëpinë e tij mesditën e së premtes, duke i premtuar se do t’i jepte patina pasi e dinte që viktima i pëlqente patina.

EMISIONET