Arrestohet një shtetase e Shqipërisë në Prishtinë, dyshohet për trafikim

Arrestohet një shtetase e Shqipërisë në Prishtinë,

Policia e Kosovës ka arrestuar një shtetase të Shqipërisë në Prishtinë, pasi dyshohet se është marrë me trafikim njerëzish.

“Është arrestuar e dyshuara femër shtetase e Shqipërisë, nën dyshimin se e njëjta ka kryer veprën penale në fjalë si dhe është identifikuar një viktimë e supozuar e trafikimit”, thuhet në njoftim e policisë.

Me vendim të prokurorit e dyshuara është dërguar në paraburgim.

EMISIONET