Politika në zi/ Ndahet nga jeta diplomati gjerman dhe ish-ambasador i Gjermanisë në Shqipëri

Një lajm i hidhur vjen nga ambasada e Gjermanisë në Shqipëri e cila njofton ndarjen nga jeta të ish-ambasadorit të saj që shërbeu edhe në vendin tonë, Peter Zingraf.

Njoftimi

Me pikëllim të thellë njoftojmë vdekjen e kolegut tonë të vyer Peter Zingraf.

Peter Zingraf, Ambasadori gjerman në Tiranë nga viti 2019 deri në vitin 2023, ka ndërruar jetë më 20 maj 2024 pas një sëmundjeje të shkurtër por të rëndë.

Humbja e tij e papritur na ka tronditur të gjithëve. Peter Zingraf do të mbahet mend si një person miqësor, me humor dhe gjithmonë i afrueshëm dhe si një koleg dhe mik i madh.

Ftojmë të gjithë ata që e njohën dhe e vlerësuan të ndajnë ngushëllimet dhe kujtimet e tyre në hapësirën tonë virtuale përkujtimore:

Politika në zi/ Ndahet nga jeta diplomati gjerman dhe ish-ambasador i

Politika në zi/ Ndahet nga jeta diplomati gjerman dhe ish-ambasador i

EMISIONET