U arrestua nga policia zviceriane, reagon Soni Malaj

U arrestua nga policia zviceriane, reagon Soni Malaj

Ditën e djeshme, në media qarkulloi lajmi se këngëtarët Soni Malaj, Don Phenom dhe Sinan Vllasalliu, janë arrestuar nga policia zviceriane, ku u mbajtën në Komisariat për 48 orë. 

Ky lajm ka sheqtësuar fansat, por si Soni Malaj dhe Don Phenom, e kanë parë të arsyshme të mos bëjnë një reagim konkret për ngjarjen, por kanë vijuar aktivitetin e tyre normalisht në rrjetet sociale.

Këngëtari Labinot Rexha, i cili do të këndonte gjithahstu në koncertin e 13 prillit, tha për mediat në Kosovë se ai nuk u ndalua nga policia e Zvicrës, pasi ka të drejtë punë në atë vend.

Gjithashtu, ai tha se është i pajisur me nënshtetësi zviceriane. Ai tha se kolegët e tij u ndaluan për shkak se nuk duhen përdorur vizat turistike për të punuar.

Rexha tha se këngëtarët mund të ndëshkohen me ndalesë, deri në 10 vite për të performuar në Zvicër.

U arrestua nga policia zviceriane, reagon Soni Malaj

EMISIONET