Rezart Veleshnja ironizon "drejtësinë": Jam gati të bëj 6 vite burg, vetëm ma jepni dhe mua një...

Rezart Veleshnja ironizon "drejtësinë": Jam gati të

Aktori i humorit, Rezart Veleshnja, në një reagim të fundit ka ironizuar dënimet e dhëna nga Gjykata për të përfshirët në aferën e Incineratorit të Fierit.

Madje ai thotë se është gati të bëjë 6 vite burg për të fituar një tender.

“Ju lajmëroj të gjithëve, kush do të më fusë në ndonjë tender, nuk kam nevojë as të paguaj avokatin. Mbaj deri në 6 vite burg. Se këtij Alqit për shembull ja ulën, ju lutem të gjithëve, pa asnjë ndërhyrje pa asgjë që mos ju vë në siklet jo me avokatët e gjyqtarët. Vetëm më jepni një incinerator,” thotë Veleshnja.

Kujtojmë se ditën e sotme u dhanë dënimet për Lefter Kokën me 10 vite burg, 6.8 me gjykim të shkurtuar.

EMISIONET