Egla u skualifikua prej tyre, ja si e komentojnë largimin e saj Ilnisa dhe Meritoni: Dyftyrësia e banorëve...

Egla u skualifikua prej tyre, ja si e komentojnë largimin e saj Ilnisa dhe

Ilnisa Agolli dhe Meriton Mjekiqi, dy banorët e shtëpisë së Big Brother VIP që u përfshiën në përplasjen me Egla Cenon që solli përjashtimin e kësaj të fundit, kanë treguar për qëndrimet e tyre pas ngjarjes.

Meritoni e cilësoi dyfytyrësi qëndrimin e mbajtur nga disa prej banorëve. Ai tha se Egla kishte ofenduar vazhdimisht banorët të cilët tashmë po silleshin sikur u vinte keq për largimin e saj.

Ndërsa Ilnisa tha se nuk ndihej fare e keqardhur për daljen e Eglës. Ndërsa tha se mënyra sesi Romeo po qasej ndaj largimit të Eglës ishte përfitim për të qenë protagonist.

Pjesë nga debati:
Meritoni: Mua më vjen keq nga dyfytyrësia e shumë personave këtu në shtëpi. Egla ka qenë ajo që i ka ofenduar dhe u ka mbajtur qëndrim shumicës së banorëve këtu brenda. Romeo I ka thënë kastravec.
Romeo: Pse dyfytyrësi…

Meritoni: E paska pasur realisht shumë frikë Eglën…
Romeo: Këtu është kafshëri mor burrë, këtu është kafshëri kush vjen e hyn në shtëpi
Meritoni: Kundrejt gjithë atyre vepriemve që I ka bërë Egla isha unë ai që e përjetova, sepse mund të mbetesha pa sy fare. Po kthehemi te dyfytyrësia, me ofendime që i ka bërë Romeos, Rozës,
Romeo: Çfarë ofendimesh…

Meritoni: Je i papjekur, më dëgjo se po flas
Ilnisa: Nuk ndihem e keqardhur, vijën e kuqe të gjithë e kemi shkelur në mënyrat tona. Në rastin konkret, cdo ditë këtu, duke iu referuar sjelljes së Eglës, e ke të pamundur të mos përfshihesh sepse të ndikon.
Romeo: Si mund të justifikohet kështu…
Ilnisa: Ky Romeo tani po përfiton nga situata e krijuar, është bërë shumë protagonist edhe pse ka qenë ndër personat që Egla ka ofenduar. Romeo përfiton në mënyrën më të ulët. Askush nuk ka përfituar nga kjo situatë më shumë se Romeo, të shohim që po bërtet që prej 2 ditësh.
Romeo: Janë fallco, në momentin që ky veprimi duartrokitet nga gjithë këta, është për të ardhur keq

EMISIONET