Class of '88/ Will Smith prezanton podcastin e ri, homazh për hip-hopin e viteve 80-90

Class of '88/ Will Smith prezanton podcastin e ri, homazh për

Will Smith do të bëj një podcast të ri të quajtur Class of '88, i cili do të ketë premierë në fund të tetorit dhe do t'i bëjë homazhe hip-hop-it të vitit 1988 me të ftuar përfshirë Queen Latifah, Salt-N-Pepa, Darryl " DMC " McDaniels, DJ Jazzy Jeff, Rakim dhe Chuck D. Smith.

"Hip-hop ka qenë qendror në jetën time për më shumë se katër dekada," tha Will Smith për Billboard.

“Jam i emocionuar të ndaj eksperiencat e mia të dorës së parë me ato të disa prej legjendave më të mëdha të hip-hop-it, teksa gërmojmë në origjinën e një prej zhanreve më me ndikim të muzikës në histori”, tha aktori, producenti dhe reperi amerikan.

1988 ishte viti kur Will Smith dhe Jazzy Jeff publikuan si duo DJ Jazzy Jeff & the Fresh Prince albumin e tyre debutues në studio "He's the DJ, I'm the Rapper", i cili përfshinte këngën fituese të çmimit Grammy "Prindërit Just Don't Understand".

Podkasti i Will Smith Class of '88 premierë më 26 tetor në Amazon Music dhe Audible

EMISIONET