“Ajo është i vetmi person...”/ Metoda që përdor Camilla për të qetësuar Mbretin kur ai është nervoz

“Ajo është i vetmi person...”/ Metoda që përdor

Nuk është rastësi që ajo konsiderohet si e qetë, pasi Mbretëresha Camilla, e cila u kurorëzua me bashkëshortin e saj në ceremoninë zyrtare të mbajtur në maj 2023, ka qenë gjithmonë në heshtje në krah të Mbretit Charles III dhe e ka mbështetur atë pa u vënë re. Në fund të fundit, ky është një nga sekretet e kohëzgjatjes së martesës së tyre, pasi Camilla kishte gjithmonë mënyrën e saj për të menaxhuar shpërthimet dhe reagimet e përgjithshme të monarkut të ri të Anglisë.

Ne e kuptojmë se që kur Mbreti III mori fronin britanik, detyrimet e tij janë dyfishuar, si dhe tensioni në jetën e tij. Sipas burimeve pranë familjes mbretërore, Camilla ka një mënyrë unike për të qetësuar Charles kur ai del jashtë kontrollit. Siç tha ekspertja mbretërore Jennie Bond për revistën OK!, “Unë mendoj se kjo ka qenë gjithmonë një nga pikat e saj më të forta. Ajo thjesht di se si ta trajtojë atë.”

Sipas ish-korrespondentit mbretëror të BBC-së, ” kur ai është në nerva, qasja e saj është më shumë që të qëndrojë prapa, ta lërë të shpërthejë dhe pastaj të vazhdojë butësisht“.

Për Bond, “Camilla është mjaft e mirë për të shtuar karburant në ujërat e trazuar. Ajo është ndoshta i vetmi person që guxon të flasë me të kur ai është i mërzitur dhe ai nuk ka gjasa t’i bërtasë asaj”.

Sigurisht, kjo metodë nuk është e vetmja që i ka mbajtur të bashkuar për kaq shumë vite. Më në detaje, Mbretëresha Camilla dhe Mbreti Charles III vazhdojnë të ruajnë një humor lozonjare në marrëdhënien e tyre, ndërsa përflitet se njëri e vlerëson shumë humorin e tjetrit. Megjithatë, kjo nuk do të thotë se ata nuk zihen kurrë, por Mbretëresha Camilla më shpesh preferon t’i japë hapësirë ??burrit të saj për t’u shfryrë, gjë që duket se ka funksionuar me kalimin e viteve.

EMISIONET