FOTO/ Protesta para Ministrisë së Energjitikës: Policia tërheq zvarrë protestuesin, dhunë ndaj naftëtarëve

Protesta e naftëtarëve ka agravuar deri në përdorimin e dhunës nga policia, teksa kanë tërhequr zvarrë një protestues, dhe kanë ushtruar dhunë mbi disa të tjerë.

Protestuesit tentuan të çajnë kordonin policor, pasi duan të futen brenda ambienteve të Ministrisë, dhe të takohen me ministren Belinda Balluku.

Për më tepër detaje nga protesta, shikoni fotot nga fokusi i kamerës së LSA.

FOTOGALERI TJERA

Foto/ Vjeshta në Tiranë

28/10/2020 - 16:49
Tirana me maska
22/10/2020 - 14:22