Ç'po ndodh me monedhat e huaja? Ja me sa po blihen dhe shiten dollari dhe euro sot

Ç'po ndodh me monedhat e huaja? Ja me sa po blihen dhe shiten

Në tregun e këmbimit valutor sot një dollar amerikan blihet me 99.2 lekë dhe shitet me 100.6 lekë.

Monedha evropiane euro blihet me 107.9 lekë dhe shitet me 108.9 lekë, ndërsa franga zvicerane do blihet me 111.9 lekë dhe shitet me 113.3 lekë.

Ndërkohë paundi britanik do blihet me 125 lekë dhe do shitet me 126.6 lekë.

KËMBIMI VALUTOR 1 SHTATOR

Ç'po ndodh me monedhat e huaja? Ja me sa po blihen dhe shiten

EMISIONET